Mierzyn położony jest tuż przy szczecińskim osiedlu Gumieńce, z którym graniczy od swojej wschodniej strony. Z Mierzynia niedaleko jest do przejścia granicznego z Niemcami. Od 1945 roku – podobnie, jak inne okolice Szczecina – przynależy pod polską administrację.

Blisko przyrody

Dzielnica Szczecina słynie z obfitych terenów zielonych i zachęca do zakupu ziemi, czy domu zwłaszcza tych, którzy cenią sobie bliski kontakt z przyrodą. Mierzyn jeszcze do niedawna był jednym z bardziej dziewiczych terenów Szczecina. Mieszkańcy relacjonowali, że często zdarza się im zobaczyć dzikie sarny podchodzące do ogrodzeń ich zabudowań. Takie przypadki zdarzają się już dzisiaj rzadziej – ogromne zainteresowanie okolicą spowodowało większą ilość ludzi i zabudowań – jednak nie zmienia to faktu, iż okolica idealna jest dla relaksu i mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku.

Niewątpliwym atutem okolicy jest jej niewielki stopień zurbanizowania. Mierzyński krajobraz nie uraczy nas widokami fabryk, czy zakładów przemysłowych. Za to prężnie rozwijająca się dzielnica to miejsce działalności setek przedsiębiorców, co powoduje, że po usługi nie musimy udawać się do miasta.

Modne domy Mierzyn

Już od kilku lat, wśród mieszkańców Szczecina, coraz bardziej popularny jest trend przeprowadzania się do okolicznych wsi. Mieszkańcy doceniają idącą za tym krokiem możliwość zamieszkania z dala od miejskiego hałasu i zgiełku. Zachęcające są również ceny działek, które będą służyć do budowy całorocznych nieruchomości Szczecin. Oprócz ofert sprzedaży działek, znaleźć można również liczne ogłoszenia deweloperów, którzy chcą „oddać w dobre ręce” – oczywiście za odpowiednią opłatą – piękne nowe domy wolnostojące i te w zabudowie szeregowej, wykończone pod klucz.

Ceny nieruchomości Szczecin różnią się między sobą znacznie. A najbardziej znaczącym w tym przypadku kryterium jest lokalizacja. Domy Mierzyn, a także inne nieruchomości Szczecin w tej dzielnicy, są wyceniane szczególnie wysoko, w porównaniu do innych części Szczecina. Tutaj spotkać kupujący spotkać się mogą z cenami „iście warszawskimi”, jednak wśród ofert znaleźć można również te, które będą bardzo atrakcyjne. Niewątpliwie okolica jest szczególnie doceniana ze względu na bardzo atrakcyjne położenie geograficzne i – mimo tak bliskiego sąsiedztwa z miastem – niemal krystalicznie czystych terenów. Stąd przyjęło się, że domy Mierzyn, to lokalizacja, która odpowiednia jest dla osób, które zarabiają więcej niż standardowa średnia krajowa. Jednak ceny nowych nieruchomości Szczecin Mierzyn mogą bardzo pozytywnie zaskoczyć inwestorów.

Bogata infrastruktura

Mieszkania Szczecin położone w dzielnicy Mierzyn oddalone są od miejskiego centrum zaledwie 5 km. Infrastruktura Mierzyna jest stosunkowo bogata. Znajduje się tutaj szkoła podstawowa, przedszkole, przychodnia, a także liczne restauracje i sklepy. Jedyne na co narzekać mogą mieszkańcy, to nie dostatecznie „miejski” stan dróg i chodników, lecz nawet to zależne jest ściśle od okolicy Mierzyna, w której się znajdujemy.

Niedaleko od centralnej części dzielnicy znajdują się również przygraniczne targowiska, które stanowią okazję do korzystnych zakupów, a także przejście graniczne w Lubieszynie. Stąd już blisko do atrakcji, jakie możemy znaleźć za zachodnią granicą naszego Państwa – parków rozrywki i rekreacji, czy sklepów.

Mieszkania Szczecin w dzielnicy Mierzyn

Działkę budowlaną w Mierzynie kupić możemy już za 250 tysięcy złotych. Za najtańszy dom przyjdzie nam zapłacić koło pół miliona. Tak, jak zostało to wcześniej wspomniane, w ofertach sprzedaży znaleźć można również takie, które będą odrobinę tańsze, jednak należą one do rzadkości i mogą w znaczny sposób odstawać standardem od średniej rynkowej.

Za najtańsze domy Mierzyn w stanie surowym, które kupimy wprost od dewelopera zapłacimy 499 tysięcy złotych. Na parterze takiego domu znajdzie się garaż, salon, kuchnia, pokój gościnny, łazienka i pomieszczenie gospodarcze. Na piętrze domu do dyspozycji przyszłego właściciela zostaną oddane 4 sypialnie i łazienka. Dodatkowo do domu, w którym spokojnie zmieści się duża rodzina, przynależy średniej wielkości ogródek, o powierzchni średnio 400 metrów kwadratowych.

Bezpieczne mieszkania Szczecin

Mieszkania Szczecin umiejscowione w Mierzynie coraz częściej znajdują się na zamkniętych osiedlach – do których dostęp mają jedynie mieszkańcy i zaproszone osoby. A spokoju właścicieli tamtejszych domów pilnują firmy ochroniarskie ze Szczecina.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>