Każde miasto ma swoje perełki, miejsca, w których nie tylko warto bywać, ale przede wszystkim powinno się zamieszkać. Przeglądając zachodniopomorski rynek nieruchomości Szczecin może z dumą pochwalić się dzielnicą Warszewo, która rzeczywiście jest luksusem samym w sobie, dającym wiele możliwości — także tych inwestycyjnych. Słuszne przekonanie, że rynek nieruchomości jest jedną z najpewniejszych i przyszłościowych inwestycji, ma swoje specjalne odniesienie w kontekście mieszkań i domów. Co jest bardziej opłacalne? Mieszkania w centrum Szczecina czy domy w Warszewie? Innymi słowy, który wybór pozwoli na pewną i bezpieczną przyszłość w kontekście zabezpieczenia własnych finansów?

Od wielu lat nieruchomości są jedną z najbardziej opłacalnych i intratnych inwestycji, która w obliczu innych okazuje się najlepszym zabezpieczeniem na przyszłość. Stąd też taką popularnością cieszy się zakup nieruchomości, szczególnie mieszkania Szczecin jest jedną z tych lokalizacji, które posiadają niemały zasób doskonałych lokali, ale to nie jedyny argument przemawiający za zakupem. Innym jest perfekcyjna lokalizacja, a także istotna modernizacja miasta, które na przestrzeni dekady zmieniło się w jedno z lukratywnych aglomeracji. Bliskość zachodnich sąsiadów, fantastyczna infrastruktura, piękne, wiekowe kamienice i rozwój peryferyjnych dzielnic tj. Warszewo sprawia, że zarówno mieszkania położone blisko centrum, jak i domy Warszewo cieszą się niesłabnącą popularnością.

Twoja druga emerytura – domy Warszewo

O ile znane są plusy zakupu mieszkania w Szczecinie w takich dzielnicach jak Mierzyn, Gumieńce czy Bezrzecze, to w tym spisie dobrych lokalizacji nieruchomości Warszewo były niesłusznie pomijane.

Przybliżmy wpierw pokrótce rozwój tej cudownej dzielnicy, która w zaledwie dziesięć lat stała się jedną z najbardziej pożądanych z punktu widzenia osób zainteresowanych kupnem domu w Warszewie.
Atrakcyjna i absolutnie prestiżowa dzielnica Szczecina niegdyś była małą wioską, która dopiero po II wojnie światowej została niejako wchłonięta w struktury Szczecina. Oddalona od serca aglomeracji nie cieszyła się uznaniem, chociaż posiadała jeden z największych atutów – sąsiedztwo Puszczy Wkrzańskiej. W ostatnich latach XX wieku doceniono niewątpliwy urok dzielnicy, a tamtejsze zabytkowe domy stały się obiekiem zainteresowania inwestorów. W krótkim czasie rozbudowano dzielnicę, zoptymalizowano i unowocześniono jej infrastrukturę, a zarówno studium budowlane jak i miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego skupiały się na zachowaniu osobliwego piękna dzielnicy, przy jednoczesnym wkomponowaniu w dotychczasowy krajobraz nowoczesnych budynków tj. domy Warszewo w szybkim tempie nie tylko się rozbudowało – powstała tam szkoła, żłobek i kilka fantastycznych osiedli, ale też przyciągnęło nowych mieszkańców. Dość wspomnieć, że od 2002 roku do 2015 roku osiedliło się tam blisko 6 tyś. mieszkańców.

Domy Warszewo to komfort i bezpieczeństwo, bliskość aglomeracji i jednocześnie swoisty spokój peryferii. Mając na uwadze te wszystkie zalety nieruchomości w Warszewie z powodzeniem stają się punktem inwestycyjnym, który pozwala sięgać daleko w przyszłość. Dynamika rozwoju, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnych właściwości czyni nieruchomości w Warszewie idealnym sposobem na indywidualny plan emerytalny. Mówiąc wprost, dla wielu jest to po prostu druga emerytura, która nie straci na wartości – wprost przeciwnie, będzie zdecydowanie najpewniejszą i nominalnie najbardziej opłacalną. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to dzielnica przyszłości.

Nieruchomości Szczecin – gdzie warto ulokować oszczędności?

Dla zainteresowanych kupnem nieruchomości w Szczecinie, miasto proponuje cały wachlarz możliwości, począwszy od małych mieszkań po prawdziwe, nowoczesne apartamenty.

Doskonała lokalizacja to dla wielu główny punkt poszukiwań. Rzeczywiście, jest to istotny argument, którego nie można zbagatelizować. Pokazaliśmy to omawiając domy w Warszewie, ale Szczecin sam w sobie jest atrakcyjnym miejscem na zakup nieruchomości – takie mieszkania. Atutami są oczywiście podpobne względy jak w przypadku domów w dzielnicy Warszewo. Innymi, wartymi uwagi miejscami tej aglomeracji są wcześniej wymienione: Bezrzecze, Gumieńce czy Mierzyn. Rozpoczynając poszukiwania mieszkania Szczecin jest jedną z najlepszych lokalizacji, której warto się przyjrzeć. O ile Warszewo oferuje luksusowe osiedla, o tyle w innych dzielnicach znajdziemy wyborne apartmenty, które również mogą stać się doskonałym zabezpieczeniem naszych finansów na przyszłość. Zwróćmy uwagę, że wymienione wcześniej dzielnice to prawdziwy rozkwit pod każdym względem, a to oznacza, że nieustannie wzrasta rzeczywista wartość konkretnych nieruchomości. Innymi słowy,jeśli zastanawiamy się nad kupnem idealnego mieszkania Szczecin okazuje się wysokooprocentowaną lokatą, która zabezpieczy nasze środki i istotnie je pomnoży. Biorąc pod uwagę fakt, że miasto przyciąga coraz więcej młodych ludzi i inwestorów z różnych sektorów gospodarki już samo wyjnajęcie zakupionych mieszkań czy domu będzie pewne i dochodowe.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>