Kupno nieruchomości Szczecin wydaje się bardzo korzystnym zabiegiem. Obojętnie, czy decydujemy się w nim zamieszkać, czy też wręcz przeciwnie traktujemy je jako inwestycję. Nieruchomości Szczecin wykorzystać można również pod najem, co zapewni inwestorom dodatkowy źródło comiesięcznych przychodów.

Dlaczego warto kupić nieruchomości Szczecin?

Nieruchomości Szczecin wypadają szczególnie atrakcyjnie pod względem ceny w stosunku do innych polskich miast. Przykładowo kupno domu w Trójmieście kosztuje około 890 tysięcy złotych, natomiast nieruchomości Szczecin o 100 tysięcy złotych mniej.

Podobnie wygląda również porównanie cen jeśli chodzi o metr kwadratowy. W przypadku Trójmiasta za metr kwadratowy domu przyjdzie nam zapłacić około 4500 zł, natomiast w Szczecinie około tysiąc złotych mniej.

Gdzie warto kupować domy?

Na jednym z portali internetowych zajmujących się tematem nieruchomości możemy przeczytać, że sporo trudności będziemy mieli, gdy w Gdańsku zechcemy dokonać zakupu małego domu do powierzchni 100 m2. Te najtańsze są bowiem jednymi z tych, na które jest największy popyt – i trudno się dziwić, gdyż każdy pragnie posiadać przecież swoje własne podwórko. Najwięcej na rynku jest dostępnych domów, których powierzchnia przekracza 200 m2. Jednak całkowita cena inwestycji wynosić będzie – przy aktualnych cenach – ponad milion złotych.

Bardzo ciekawie przedstawia się jednak sytuacja na szczecińskim rynku nieruchomości. W jednej z bardziej popularnych dzielnic w mieście znaleźć możemy oferty wprost od deweloperów za jedyne 2015 złotych za metr kwadratowy. Domy Gumieńce – bo o nich właśnie mowa – mają często spory metraż, jednak dla zainteresowanych znajdą się również te, które liczą sobie niewiele metrów kwadratowych.

Domy Gumieńce wybudowane są w bliskim sąsiedztwie z centrum miasta, co niewątpliwie będzie miało niemałe znaczenie dla młodych ludzi, którym zależy na dobrej komunikacji z miastem. Domy Gumieńce znajdują się w lokalizacji, która umożliwia szybki transport do pracy, szkoły, czy na zakupy.

Czy warto mieszkać w Gumieńcach?

Gumieńce są jedną z najbardziej pożądanych do zamieszkania dzielnic w Szczecinie. Kojarzona jest ona z nowym budownictwem, a także budownictwem jednorodzinnym. Wydaje się być jedną z najdroższych dzielnic w mieście, jednak w porównaniu do cen za nieruchomości w innych miastach wcale tak nie wypada.

Gumieńce oprócz pozytywnego wizerunku społecznego posiadają również świetną, malowniczą okolicę. To przez to osiedle – umiejscowione w południowo-zachodniej części dzielnicy Zachód – przepływa Bukowa. Jest to rzeka, która nie pozostaje bez wpływu dla wymiaru estetycznego tej dzielnicy, jak również Systemu Zielni Miejskiej. Bukowa przepływa przez Gumieńce i tworzy tam jezioro Słoneczne.

Zakup nieruchomości w Gumieńcach to dobry pomysł ze względu na doskonałe zaplecze handlowo usługowe. Na tym spokojnym terenie znaleźć możemy również znane centra handlowe, dzięki którym nie trzeba będzie wybierać się do samego centrum – które i tak sąsiaduje bezpośrednio z Gumieńcami.

Nieruchomości w Gumieńcach to również świetny pomysł na biznes. Dom zakupiony w tej okolicy posłużyć może z całym przekonaniem także na wynajem. Zarówno dla młodych rodzin, jak i studentów. Na osiedlu znajdują się się dwa wydziały Uniwersytetu Szczecińskiego: Ekonomiczny oraz Humanistyczny. To z pewnością przyciągnie chętnych do wynajmu studentów, którzy w przerwie od sal wykładowych będą chcieli odpocząć w pięknym domu lub blisko natury.

Dla kogo są domy Gumieńce?

Domy Gumieńce to nieruchomości, które z pewnością doceni każdy miłośnik spokoju i natury. Plusem ich lokalizacji jest również niedalekie sąsiedztwo z samym centrum oraz bogate zaplecze handlowo-usługowe na samym osiedlu. Kupując domy Gumieńce można pogodzić przysłowiowe „przyjemne z pożytecznym”, gdyż zarówno pragmatyk, jak i romantyk będą zadowoleni z tego zakupu.

A może domy Warszewo?

Warszewo to obok Gumieńców jedna z najpopularniejszych dzielnic w mieście. Również najbardziej pożądana przez inwestorów. Warszewo to od kilku lat jedna z najbardziej intensywnie rozwijających się dzielnic Szczecina. Początkowo były to jedynie domy Warszewo, jednak zainteresowanie, które pojawiło się wśród inwestorów sprawiło, że deweloperzy zaczęli stawiać również domy wielorodzinne.

Niestety intensywny rozwój okolicy spowodował, że z dużym obciążeniem drogowym niekoniecznie radzi sobie dobrze infrastruktura dzielnicy Warszewo. Władze miasta starają się nadążyć za ciągłą rozbudową Warszewa, a także zwiększoną ilością pojazdów poruszających się drogami dzielnicowymi. Z pewnością można liczyć na to, że będzie coraz lepiej.

W Warszewie mieszka już około 10 tysięcy ludzi, a ta liczba ciągle się powiększa. Powstają kolejne punkty handlowe, a nawet miejsca edukacji publicznej. Domy Warszewo wybierają ludzie młodzi, którzy założyli rodziny, a miasto chcąc nadążyć za zapotrzebowaniem mieszkańców stopniowo buduje infrastruktura, która ma za zadanie podwyższyć komfort życia mieszkańców tej dzielnicy.

Dlaczego warto mieszkać w Warszewie?

Domy Warszewo są zlokalizowane w północnej części miasta, które jeszcze do niedawna było jednostką pomocniczą Szczecina, i nie znajdowało się w jego rejonie administracyjnym.

Domy Warszewo to doskonały pomysł dla osób, które lubią podziwiać atrakcyjne dla oka ludzkiego widoki. Osiedle położone jest malowniczo na wzniesieniu – Wzgórza Warszewskie. Na północ od osiedla znajduje się Puszcza Wkrzańska, która będzie doskonałym miejsce na spacery i wycieczki zarówno dla dorosłych, jak i rodziców z dziećmi.

Z osiedla dojeżdża komunikacja miejska do centrum miasta, zatem zarówno dzieci, jak i dorośli bezproblemowo dojadą do wybranych miejsc w Szczecinie.

Gdzie warto kupić dom?

Tak naprawdę zależy to od naszych obecnych potrzeb, a także od tego ile chcemy przeznaczyć na inwestycje. Nieruchomości Szczecin pozostają na mapie Polski jednymi z najkorzystniejszych cenowo, zatem różnice pomiędzy domami w Gumieńcach czy Warszewie nie powinny mieć aż tak dużego znaczenia. Pomimo zdecydowanie – w chwili obecnej – lepszej infrastruktury w Gumieńcach, to za parę lat domy Warszewo mogą stać się dzielnicą bardziej atrakcyjną dla kupujących.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>